TD030MHEA2

| Panel Model | TD030MHEA2 |
|---|---|
| Panel Brand | TPO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,3.0 inch, 320×240 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| TD030MHEA2 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 65.31×36.84 mm |
| Outline | 75.31×43.44 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 450:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 40% |
| Response Time | 30/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI , 31 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TPO TD030MHEA2.
TPO TD030MHEA2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD030MHEA2 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD030MHEA2 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD030MHEA2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TPO TD030MHEA2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD030MHEA2 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD030MHEA2 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD030MHEA2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TD030MHEA2"
- TPO TD030MHEA2
- TD030MHEA2 datasheet
- TD030MHEA2 image
- TD030MHEA2 price
- TD030MHEA2 distributor

