TD070WGEC2

| Panel Model | TD070WGEC2 |
|---|---|
| Panel Brand | TPO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| TD070WGEC2 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 165×104×5.3 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 4.5/7.5 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 3S5P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/10/-6/12V (Typ.)(VDD/AVDD/VEE/VVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TPO TD070WGEC2.
TPO TD070WGEC2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD070WGEC2 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD070WGEC2 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD070WGEC2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TPO TD070WGEC2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD070WGEC2 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD070WGEC2 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD070WGEC2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TD070WGEC2"
- TPO TD070WGEC2
- TD070WGEC2 datasheet
- TD070WGEC2 image
- TD070WGEC2 price
- TD070WGEC2 distributor

