TM055YDH02

| Panel Model | TM055YDH02 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.5 inch, 480×854 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM055YDH02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 68.04×121.05 mm |
| Outline | 72.24×131.9×2.1 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (2 data lanes) , 24 pins |
| Input Voltage | (1.8/2.8)/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM055YDH02.
TIANMA TM055YDH02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM055YDH02 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM055YDH02 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM055YDH02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM055YDH02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM055YDH02 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM055YDH02 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM055YDH02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM055YDH02"
- TIANMA TM055YDH02
- TM055YDH02 datasheet
- TM055YDH02 image
- TM055YDH02 price
- TM055YDH02 distributor

