TM060JDHP03

| Panel Model | TM060JDHP03 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.0 inch, 720×1280 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM060JDHP03 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | SFT, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 74.52×132.48 mm |
| Outline | 77.72×140.9×1.65 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 30 pins |
| Input Voltage | (1.8/2.8)/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM060JDHP03.
TIANMA TM060JDHP03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM060JDHP03 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM060JDHP03 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM060JDHP03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM060JDHP03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM060JDHP03 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM060JDHP03 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM060JDHP03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM060JDHP03"
- TIANMA TM060JDHP03
- TM060JDHP03 datasheet
- TM060JDHP03 image
- TM060JDHP03 price
- TM060JDHP03 distributor

