LH300WQ1-PD01

| Panel Model | LH300WQ1-PD01 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.0 inch, 240×400 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LH300WQ1-PD01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 38.88×64.8 mm |
| Outline | 44.88×74.9 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 75% |
| Response Time | 11/24 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S5P WLED Without Driver |
| Signal Interface | 8/9/16/18-bit 8080 parallel , 40 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(VDD/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LH300WQ1-PD01.
LG Display LH300WQ1-PD01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH300WQ1-PD01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH300WQ1-PD01 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH300WQ1-PD01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LH300WQ1-PD01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH300WQ1-PD01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH300WQ1-PD01 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH300WQ1-PD01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LH300WQ1-PD01"
- LG Display LH300WQ1-PD01
- LH300WQ1-PD01 datasheet
- LH300WQ1-PD01 image
- LH300WQ1-PD01 price
- LH300WQ1-PD01 distributor

