TM060JDWP05

| Panel Model | TM060JDWP05 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.0 inch, 720×1280 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM060JDWP05 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | SFT, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 74.52×132.48 mm |
| Outline | 77.72×140.9 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 31 pins |
| Input Voltage | (1.8/2.8)/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM060JDWP05.
TIANMA TM060JDWP05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM060JDWP05 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM060JDWP05 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM060JDWP05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM060JDWP05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM060JDWP05 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM060JDWP05 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM060JDWP05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM060JDWP05"
- TIANMA TM060JDWP05
- TM060JDWP05 datasheet
- TM060JDWP05 image
- TM060JDWP05 price
- TM060JDWP05 distributor

