BT028WQME101

| Panel Model | BT028WQME101 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×400 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| BT028WQME101 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 36.72×61.2 mm |
| Outline | 40.32×69 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/50/20 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | Suggest ILI9327, R61509V, ST7793, R61525 |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE BT028WQME101.
BOE BT028WQME101 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BT028WQME101 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BT028WQME101 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BT028WQME101 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE BT028WQME101 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BT028WQME101 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BT028WQME101 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BT028WQME101 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "BT028WQME101"
- BOE BT028WQME101
- BT028WQME101 datasheet
- BT028WQME101 image
- BT028WQME101 price
- BT028WQME101 distributor

