BT021LCME101

| Panel Model | BT021LCME101 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.1 inch, 220×176 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| BT021LCME101 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 42.24×33.792 mm |
| Outline | 45.24×40.49 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/50/20 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | COG Suggest S6D04H0 |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE BT021LCME101.
BOE BT021LCME101 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BT021LCME101 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BT021LCME101 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BT021LCME101 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE BT021LCME101 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BT021LCME101 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BT021LCME101 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BT021LCME101 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "BT021LCME101"
- BOE BT021LCME101
- BT021LCME101 datasheet
- BT021LCME101 image
- BT021LCME101 price
- BT021LCME101 distributor

