CLAA070NA01CW

| Panel Model | CLAA070NA01CW |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA070NA01CW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 153.6×90 mm |
| Outline | 165×102×5.2 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/40/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA070NA01CW.
CPT CLAA070NA01CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070NA01CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070NA01CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070NA01CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA070NA01CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070NA01CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070NA01CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070NA01CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA070NA01CW"
- CPT CLAA070NA01CW
- CLAA070NA01CW datasheet
- CLAA070NA01CW image
- CLAA070NA01CW price
- CLAA070NA01CW distributor

