CLAA070NC0CCT

| Panel Model | CLAA070NC0CCT |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA070NC0CCT Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 153.6×90 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA070NC0CCT.
CPT CLAA070NC0CCT are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070NC0CCT pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070NC0CCT or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070NC0CCT distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA070NC0CCT are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070NC0CCT pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070NC0CCT or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070NC0CCT distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA070NC0CCT"
- CPT CLAA070NC0CCT
- CLAA070NC0CCT datasheet
- CLAA070NC0CCT image
- CLAA070NC0CCT price
- CLAA070NC0CCT distributor

