CLAA080JA01CW

| Panel Model | CLAA080JA01CW |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 480×220 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA080JA01CW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 180.72×94.27 mm |
| Outline | 193×108.3 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color , CIE1931 45% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/45/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S7P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 26 pins |
| Input Voltage | 5.0/5.0/18.0/-6.0V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA080JA01CW.
CPT CLAA080JA01CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA080JA01CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA080JA01CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA080JA01CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA080JA01CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA080JA01CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA080JA01CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA080JA01CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA080JA01CW"
- CPT CLAA080JA01CW
- CLAA080JA01CW datasheet
- CLAA080JA01CW image
- CLAA080JA01CW price
- CLAA080JA01CW distributor

