CLAA070VA01

| Panel Model | CLAA070VA01 |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA070VA01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 165×104 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 12/18 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/40/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA070VA01.
CPT CLAA070VA01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070VA01 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070VA01 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070VA01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA070VA01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070VA01 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070VA01 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070VA01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA070VA01"
- CPT CLAA070VA01
- CLAA070VA01 datasheet
- CLAA070VA01 image
- CLAA070VA01 price
- CLAA070VA01 distributor
