ELW1802AA

| Panel Model | ELW1802AA |
|---|---|
| Panel Brand | Futaba |
| Descrition | PM-OLED ,1.8 inch, 160×32 |
| Panel Type | PM-OLED |
| ELW1802AA Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 45.096×9 mm |
| Outline | 55.3×14.94×0.246 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 10000 : 1 (Min.) |
| Display Colors | Grayscale(W) (4-bit) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 100Hz |
| Driver IC | Built-in SSD1362 |
| Signal Interface | SPI , 13 pins |
| Input Voltage | 1.8/12.0V (Typ.)(VCI/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Futaba ELW1802AA.
Futaba ELW1802AA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Futaba ELW1802AA pdf datasheet or detailed specifications of the Futaba ELW1802AA or other Futaba LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Futaba ELW1802AA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Futaba ELW1802AA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Futaba ELW1802AA pdf datasheet or detailed specifications of the Futaba ELW1802AA or other Futaba LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Futaba ELW1802AA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ELW1802AA"
- Futaba ELW1802AA
- ELW1802AA datasheet
- ELW1802AA image
- ELW1802AA price
- ELW1802AA distributor

