H497DAX01.1

| Panel Model | H497DAX01.1 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,5.0 inch, 1080×1920 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| H497DAX01.1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 61.884×110.016 mm |
| Outline | 63.28×116.29×1.12 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , sRGB 138% |
| Response Time | 20/20 (Typ.)(Tr/Td); 30 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 70/70/70/70 (Typ.)(CR≥100) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 40 pins |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO H497DAX01.1.
AUO H497DAX01.1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO H497DAX01.1 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO H497DAX01.1 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO H497DAX01.1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO H497DAX01.1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO H497DAX01.1 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO H497DAX01.1 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO H497DAX01.1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "H497DAX01.1"
- AUO H497DAX01.1
- H497DAX01.1 datasheet
- H497DAX01.1 image
- H497DAX01.1 price
- H497DAX01.1 distributor

