LQ043T1DG19

| Panel Model | LQ043T1DG19 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ043T1DG19 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.856 mm |
| Outline | 105.5×67.2 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 8/22 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/55/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ043T1DG19.
SHARP LQ043T1DG19 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ043T1DG19 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ043T1DG19 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ043T1DG19 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ043T1DG19 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ043T1DG19 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ043T1DG19 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ043T1DG19 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ043T1DG19"
- SHARP LQ043T1DG19
- LQ043T1DG19 datasheet
- LQ043T1DG19 image
- LQ043T1DG19 price
- LQ043T1DG19 distributor

