LH300Q01-ED01

| Panel Model | LH300Q01-ED01 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | AM-OLED ,3.0 inch, 320×240 |
| Panel Type | AM-OLED |
| LH300Q01-ED01 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 66.24×37.2 mm |
| Outline | 72.44×48.47 mm |
| Surface | Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 5000 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 81% |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI , 39 pins |
| Input Voltage | 1.8/3.3/3.3V (VDD/VCC/IOVCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LH300Q01-ED01.
LG Display LH300Q01-ED01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH300Q01-ED01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH300Q01-ED01 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH300Q01-ED01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LH300Q01-ED01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH300Q01-ED01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH300Q01-ED01 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH300Q01-ED01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LH300Q01-ED01"
- LG Display LH300Q01-ED01
- LH300Q01-ED01 datasheet
- LH300Q01-ED01 image
- LH300Q01-ED01 price
- LH300Q01-ED01 distributor
