LH500WF4-SH01

| Panel Model | LH500WF4-SH01 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,5.0 inch, 1080×1920 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LH500WF4-SH01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 61.641×109.584 mm |
| Outline | 63.641×115.824×0.3 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 35 (Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Driver IC | Suggest R63315 |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LH500WF4-SH01.
LG Display LH500WF4-SH01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH500WF4-SH01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH500WF4-SH01 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH500WF4-SH01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LH500WF4-SH01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH500WF4-SH01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH500WF4-SH01 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH500WF4-SH01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LH500WF4-SH01"
- LG Display LH500WF4-SH01
- LH500WF4-SH01 datasheet
- LH500WF4-SH01 image
- LH500WF4-SH01 price
- LH500WF4-SH01 distributor

