990000553

| Panel Model | 990000553 |
|---|---|
| Panel Brand | TPO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| 990000553 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 70.08×52.56 mm |
| Outline | 77.43×65.1×2.65 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/55/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 34 pins |
| Input Voltage | 1.8/2.8V (Typ.)(VDDIO/VDC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TPO 990000553.
TPO 990000553 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO 990000553 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO 990000553 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO 990000553 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TPO 990000553 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO 990000553 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO 990000553 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO 990000553 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "990000553"
- TPO 990000553
- 990000553 datasheet
- 990000553 image
- 990000553 price
- 990000553 distributor
