LMS480JC01

| Panel Model | LMS480JC01 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,4.8 inch, 1024×600 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LMS480JC01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, TMR |
| Active Area | 104.45×61.2 mm |
| Outline | 112.05×73.26 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 350 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 28 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 65/65/55/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 5S1P+6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 28 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LMS480JC01.
SAMSUNG LMS480JC01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS480JC01 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS480JC01 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS480JC01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LMS480JC01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS480JC01 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS480JC01 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS480JC01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMS480JC01"
- SAMSUNG LMS480JC01
- LMS480JC01 datasheet
- LMS480JC01 image
- LMS480JC01 price
- LMS480JC01 distributor
