LPP055A384B

| Panel Model | LPP055A384B |
|---|---|
| Panel Brand | JDI |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,5.5 inch, 1080×1920 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LPP055A384B Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 68.04×120.96 mm |
| Outline | 69.64×126.98 mm |
| Surface | Hard coating |
| Contrast Ratio | 1500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | COG Built-in R69338 |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) |
| Input Voltage | 1.8/5.4/-5.4V (Typ.)(IOVCC/VSP/VSN) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of JDI LPP055A384B.
JDI LPP055A384B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the JDI LPP055A384B pdf datasheet or detailed specifications of the JDI LPP055A384B or other JDI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from JDI LPP055A384B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
JDI LPP055A384B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the JDI LPP055A384B pdf datasheet or detailed specifications of the JDI LPP055A384B or other JDI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from JDI LPP055A384B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LPP055A384B"
- JDI LPP055A384B
- LPP055A384B datasheet
- LPP055A384B image
- LPP055A384B price
- LPP055A384B distributor

