PD080SL6

| Panel Model | PD080SL6 |
|---|---|
| Panel Brand | E Ink |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 800×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PD080SL6 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 162×121.5 mm |
| Outline | 200×152×17.77 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 75/75/55/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 9S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of E Ink PD080SL6.
E Ink PD080SL6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the E Ink PD080SL6 pdf datasheet or detailed specifications of the E Ink PD080SL6 or other E Ink LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from E Ink PD080SL6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
E Ink PD080SL6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the E Ink PD080SL6 pdf datasheet or detailed specifications of the E Ink PD080SL6 or other E Ink LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from E Ink PD080SL6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PD080SL6"
- E Ink PD080SL6
- PD080SL6 datasheet
- PD080SL6 image
- PD080SL6 price
- PD080SL6 distributor

