CLAA070NJ01CW

| Panel Model | CLAA070NJ01CW |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA070NJ01CW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 154.214×85.92 mm |
| Outline | 164.9×100×3.7 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S6P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.6/18.0/-6.0V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA070NJ01CW.
CPT CLAA070NJ01CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070NJ01CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070NJ01CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070NJ01CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA070NJ01CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070NJ01CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070NJ01CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070NJ01CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA070NJ01CW"
- CPT CLAA070NJ01CW
- CLAA070NJ01CW datasheet
- CLAA070NJ01CW image
- CLAA070NJ01CW price
- CLAA070NJ01CW distributor
