BP096WX1-100

| Panel Model | BP096WX1-100 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,9.6 inch, 800×1280 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| BP096WX1-100 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ADS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 129×206.4 mm |
| Outline | 136.8×217.1×4.2 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 3.1%) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 45 pins |
| Input Voltage | 1.8/3.7V (Typ.)(VDD/VDDI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE BP096WX1-100.
BOE BP096WX1-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BP096WX1-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BP096WX1-100 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BP096WX1-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE BP096WX1-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BP096WX1-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BP096WX1-100 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BP096WX1-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "BP096WX1-100"
- BOE BP096WX1-100
- BP096WX1-100 datasheet
- BP096WX1-100 image
- BP096WX1-100 price
- BP096WX1-100 distributor
