PM070WM3
| Panel Model | PM070WM3 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PM070WM3 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 166.3×105.3×11.8 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 5/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 3S11P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PM070WM3.
PVI PM070WM3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PM070WM3 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PM070WM3 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PM070WM3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PM070WM3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PM070WM3 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PM070WM3 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PM070WM3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PM070WM3"
- PVI PM070WM3
- PM070WM3 datasheet
- PM070WM3 image
- PM070WM3 price
- PM070WM3 distributor
