RGS11096096FR006

| Panel Model | RGS11096096FR006 |
|---|---|
| Panel Brand | RiTdisplay |
| Descrition | PM-OLED ,1.1 inch, 96×96 |
| Panel Type | PM-OLED |
| RGS11096096FR006 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 20.135×20.14 mm |
| Outline | 27×30.1×1.31 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 2000 : 1 (Min.) |
| Display Colors | 65K |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.) (L/R/U/D) |
| Frequency | 105Hz |
| Driver IC | COG Built-in SEPS114A |
| Signal Interface | 8-bit 6800/8080 parallel, 4-wire SPI , 34 pins |
| Input Voltage | 15/2.8V (Typ.)(VCC/VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of RiTdisplay RGS11096096FR006.
RiTdisplay RGS11096096FR006 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the RiTdisplay RGS11096096FR006 pdf datasheet or detailed specifications of the RiTdisplay RGS11096096FR006 or other RiTdisplay LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from RiTdisplay RGS11096096FR006 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
RiTdisplay RGS11096096FR006 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the RiTdisplay RGS11096096FR006 pdf datasheet or detailed specifications of the RiTdisplay RGS11096096FR006 or other RiTdisplay LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from RiTdisplay RGS11096096FR006 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "RGS11096096FR006"
- RiTdisplay RGS11096096FR006
- RGS11096096FR006 datasheet
- RGS11096096FR006 image
- RGS11096096FR006 price
- RGS11096096FR006 distributor
