RGS13128096FH003

| Panel Model | RGS13128096FH003 |
|---|---|
| Panel Brand | RiTdisplay |
| Descrition | PM-OLED ,1.3 inch, 128×96 |
| Panel Type | PM-OLED |
| RGS13128096FH003 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 26.279×19.708 mm |
| Outline | 33×25.8×1.31 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 2000 : 1 (Min.) |
| Display Colors | 65K/262K (6-bit) , CIE1931 66% |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 105Hz |
| Driver IC | COF Built-in SSD1351UR1 |
| Signal Interface | 8/16/18-bit 6800/8080 parallel, SPI , 39 pins |
| Input Voltage | 15/2.7/1.8V (Typ.)(VCC/VCI/VDDIO) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of RiTdisplay RGS13128096FH003.
RiTdisplay RGS13128096FH003 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the RiTdisplay RGS13128096FH003 pdf datasheet or detailed specifications of the RiTdisplay RGS13128096FH003 or other RiTdisplay LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from RiTdisplay RGS13128096FH003 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
RiTdisplay RGS13128096FH003 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the RiTdisplay RGS13128096FH003 pdf datasheet or detailed specifications of the RiTdisplay RGS13128096FH003 or other RiTdisplay LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from RiTdisplay RGS13128096FH003 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "RGS13128096FH003"
- RiTdisplay RGS13128096FH003
- RGS13128096FH003 datasheet
- RGS13128096FH003 image
- RGS13128096FH003 price
- RGS13128096FH003 distributor
