RGC11096096FR007

| Panel Model | RGC11096096FR007 |
|---|---|
| Panel Brand | RiTdisplay |
| Descrition | PM-OLED ,1.1 inch, 96×96 |
| Panel Type | PM-OLED |
| RGC11096096FR007 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 20.135×20.14 mm |
| Outline | 27×30.1×1.31 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 2000 : 1 (Min.) |
| Display Colors | 65K |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 105Hz |
| Driver IC | COG Built-in SEPS114A |
| Signal Interface | 8-bit 8080 parallel , 31 pins |
| Input Voltage | 15/2.8V (Typ.)(VCC/VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of RiTdisplay RGC11096096FR007.
RiTdisplay RGC11096096FR007 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the RiTdisplay RGC11096096FR007 pdf datasheet or detailed specifications of the RiTdisplay RGC11096096FR007 or other RiTdisplay LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from RiTdisplay RGC11096096FR007 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
RiTdisplay RGC11096096FR007 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the RiTdisplay RGC11096096FR007 pdf datasheet or detailed specifications of the RiTdisplay RGC11096096FR007 or other RiTdisplay LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from RiTdisplay RGC11096096FR007 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "RGC11096096FR007"
- RiTdisplay RGC11096096FR007
- RGC11096096FR007 datasheet
- RGC11096096FR007 image
- RGC11096096FR007 price
- RGC11096096FR007 distributor
