SP19V001-ZZC

| Panel Model | SP19V001-ZZC |
|---|---|
| Panel Brand | HITACHI |
| Descrition | FSTN-LCD ,7.5 inch, 640×480 |
| Panel Type | FSTN-LCD |
| SP19V001-ZZC Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Black/White (Positive), Transmissive |
| Active Area | 151.66×113.74 mm |
| Outline | 197×145 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 15:1 (Typ.) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 160/110 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel Data (4-bit) , 21 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HITACHI SP19V001-ZZC.
HITACHI SP19V001-ZZC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI SP19V001-ZZC pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI SP19V001-ZZC or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI SP19V001-ZZC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HITACHI SP19V001-ZZC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI SP19V001-ZZC pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI SP19V001-ZZC or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI SP19V001-ZZC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "SP19V001-ZZC"
- HITACHI SP19V001-ZZC
- SP19V001-ZZC datasheet
- SP19V001-ZZC image
- SP19V001-ZZC price
- SP19V001-ZZC distributor
