TD035SHED1

| Panel Model | TD035SHED1 |
|---|---|
| Panel Brand | TPO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,3.5 inch, 480×640 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| TD035SHED1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transflective |
| Active Area | 53.28×71.04 mm |
| Outline | 64×85 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 200:1 (Typ.)(Transmissive) 8:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 37% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 51 pins |
| Input Voltage | 3.0/3.0V (Typ.)(VDC/VDDIO) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TPO TD035SHED1.
TPO TD035SHED1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD035SHED1 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD035SHED1 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD035SHED1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TPO TD035SHED1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD035SHED1 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD035SHED1 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD035SHED1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TD035SHED1"
- TPO TD035SHED1
- TD035SHED1 datasheet
- TD035SHED1 image
- TD035SHED1 price
- TD035SHED1 distributor
