BM066A001
| Panel Model | BM066A001 |
|---|---|
| Panel Brand | IPS Alpha |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,26.0 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| BM066A001 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 575.769×323.712 mm |
| Outline | 626×373 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 750:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 9/7 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 41 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of IPS Alpha BM066A001.
IPS Alpha BM066A001 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IPS Alpha BM066A001 pdf datasheet or detailed specifications of the IPS Alpha BM066A001 or other IPS Alpha LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IPS Alpha BM066A001 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
IPS Alpha BM066A001 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IPS Alpha BM066A001 pdf datasheet or detailed specifications of the IPS Alpha BM066A001 or other IPS Alpha LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IPS Alpha BM066A001 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "BM066A001"
- IPS Alpha BM066A001
- BM066A001 datasheet
- BM066A001 image
- BM066A001 price
- BM066A001 distributor

