BM080A001A
| Panel Model | BM080A001A |
|---|---|
| Panel Brand | IPS Alpha |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,31.5 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| BM080A001A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS-Pro, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 697.68×392.26 mm |
| Outline | 760×450 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 750:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 9/7 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 18 pcs EEFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of IPS Alpha BM080A001A.
IPS Alpha BM080A001A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IPS Alpha BM080A001A pdf datasheet or detailed specifications of the IPS Alpha BM080A001A or other IPS Alpha LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IPS Alpha BM080A001A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
IPS Alpha BM080A001A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IPS Alpha BM080A001A pdf datasheet or detailed specifications of the IPS Alpha BM080A001A or other IPS Alpha LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IPS Alpha BM080A001A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "BM080A001A"
- IPS Alpha BM080A001A
- BM080A001A datasheet
- BM080A001A image
- BM080A001A price
- BM080A001A distributor

