LH263H01-VD01

| Panel Model | LH263H01-VD01 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,2.6 inch, 320×400 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LH263H01-VD01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transflective |
| Active Area | 41.76×52.2 mm |
| Outline | 47.16×62.8 mm |
| Surface | Reflection 2.0% (Typ.) |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.)(Transmissive) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S4P WLED |
| Signal Interface | MDDI , 24 pins |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LH263H01-VD01.
LG Display LH263H01-VD01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH263H01-VD01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH263H01-VD01 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH263H01-VD01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LH263H01-VD01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH263H01-VD01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH263H01-VD01 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH263H01-VD01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LH263H01-VD01"
- LG Display LH263H01-VD01
- LH263H01-VD01 datasheet
- LH263H01-VD01 image
- LH263H01-VD01 price
- LH263H01-VD01 distributor

