LQ042AA011
| Panel Model | LQ042AA011 |
|---|---|
| Panel Brand | CHILIN |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.2 inch, 320×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ042AA011 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 91.68×55.58 mm |
| Outline | 104.3×68.4 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 200:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 3S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/3.3/15/-10V (Typ.)(VCC/DVDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHILIN LQ042AA011.
CHILIN LQ042AA011 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHILIN LQ042AA011 pdf datasheet or detailed specifications of the CHILIN LQ042AA011 or other CHILIN LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHILIN LQ042AA011 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHILIN LQ042AA011 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHILIN LQ042AA011 pdf datasheet or detailed specifications of the CHILIN LQ042AA011 or other CHILIN LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHILIN LQ042AA011 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ042AA011"
- CHILIN LQ042AA011
- LQ042AA011 datasheet
- LQ042AA011 image
- LQ042AA011 price
- LQ042AA011 distributor

