LW700AT6004
| Panel Model | LW700AT6004 |
|---|---|
| Panel Brand | ChiHsin |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LW700AT6004 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 160×102.3 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 5/11 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ChiHsin LW700AT6004.
ChiHsin LW700AT6004 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LW700AT6004 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LW700AT6004 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LW700AT6004 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ChiHsin LW700AT6004 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LW700AT6004 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LW700AT6004 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LW700AT6004 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LW700AT6004"
- ChiHsin LW700AT6004
- LW700AT6004 datasheet
- LW700AT6004 image
- LW700AT6004 price
- LW700AT6004 distributor

