LW800AT6001
| Panel Model | LW800AT6001 |
|---|---|
| Panel Brand | ChiHsin |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LW800AT6001 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 173.4×104.04 mm |
| Outline | 181×115.4 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 5/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/65/65/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/12/18/-7V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ChiHsin LW800AT6001.
ChiHsin LW800AT6001 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LW800AT6001 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LW800AT6001 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LW800AT6001 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ChiHsin LW800AT6001 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LW800AT6001 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LW800AT6001 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LW800AT6001 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LW800AT6001"
- ChiHsin LW800AT6001
- LW800AT6001 datasheet
- LW800AT6001 image
- LW800AT6001 price
- LW800AT6001 distributor

