LW500AC9604
| Panel Model | LW500AC9604 |
|---|---|
| Panel Brand | ChiHsin |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LW500AC9604 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 108×64.8 mm |
| Outline | 118.5×77.55×4.7 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M |
| Response Time | 15/35 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ChiHsin LW500AC9604.
ChiHsin LW500AC9604 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LW500AC9604 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LW500AC9604 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LW500AC9604 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ChiHsin LW500AC9604 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LW500AC9604 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LW500AC9604 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LW500AC9604 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LW500AC9604"
- ChiHsin LW500AC9604
- LW500AC9604 datasheet
- LW500AC9604 image
- LW500AC9604 price
- LW500AC9604 distributor

