LW700AT6003
| Panel Model | LW700AT6003 |
|---|---|
| Panel Brand | ChiHsin |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LW700AT6003 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 160×102.3 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 5/11 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/12/18/-7V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ChiHsin LW700AT6003.
ChiHsin LW700AT6003 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LW700AT6003 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LW700AT6003 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LW700AT6003 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ChiHsin LW700AT6003 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LW700AT6003 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LW700AT6003 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LW700AT6003 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LW700AT6003"
- ChiHsin LW700AT6003
- LW700AT6003 datasheet
- LW700AT6003 image
- LW700AT6003 price
- LW700AT6003 distributor

