LW800AT9001
| Panel Model | LW800AT9001 |
|---|---|
| Panel Brand | ChiHsin |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LW800AT9001 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 173.4×104.04 mm |
| Outline | 192.8×119.4 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 45% |
| Response Time | 5/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 65/65/50/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 3S9P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/12/18/-7V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ChiHsin LW800AT9001.
ChiHsin LW800AT9001 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LW800AT9001 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LW800AT9001 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LW800AT9001 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ChiHsin LW800AT9001 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LW800AT9001 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LW800AT9001 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LW800AT9001 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LW800AT9001"
- ChiHsin LW800AT9001
- LW800AT9001 datasheet
- LW800AT9001 image
- LW800AT9001 price
- LW800AT9001 distributor

