LQ695D3LG05

| Panel Model | LQ695D3LG05 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,70 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ695D3LG05 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1538.88×865.62 mm |
| Outline | 1559.4×893×40.4 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 4000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (10-bit) , CIE1931 76% |
| Response Time | 6/8 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 10-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ695D3LG05.
SHARP LQ695D3LG05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ695D3LG05 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ695D3LG05 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ695D3LG05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ695D3LG05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ695D3LG05 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ695D3LG05 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ695D3LG05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ695D3LG05"
- SHARP LQ695D3LG05
- LQ695D3LG05 datasheet
- LQ695D3LG05 image
- LQ695D3LG05 price
- LQ695D3LG05 distributor

