LW070AT021
| Panel Model | LW070AT021 |
|---|---|
| Panel Brand | ChiHsin |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LW070AT021 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 160×99.94×1.43 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 5/11 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3/12/18/-7V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ChiHsin LW070AT021.
ChiHsin LW070AT021 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LW070AT021 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LW070AT021 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LW070AT021 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ChiHsin LW070AT021 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LW070AT021 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LW070AT021 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LW070AT021 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LW070AT021"
- ChiHsin LW070AT021
- LW070AT021 datasheet
- LW070AT021 image
- LW070AT021 price
- LW070AT021 distributor

