PDP60C2

| Panel Model | PDP60C2 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Electronics |
| Descrition | PDP ,60 inch, 1365×768 |
| Panel Type | PDP |
| PDP60C2 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 1318.6×741.9 mm |
| Outline | 1322.3×745.7 mm , Videowall Seam 3.8 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1000000 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (10-bit) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 10-bit) + SPI , 31 pins |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Electronics PDP60C2.
LG Electronics PDP60C2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Electronics PDP60C2 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Electronics PDP60C2 or other LG Electronics LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Electronics PDP60C2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Electronics PDP60C2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Electronics PDP60C2 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Electronics PDP60C2 or other LG Electronics LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Electronics PDP60C2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PDP60C2"
- LG Electronics PDP60C2
- PDP60C2 datasheet
- PDP60C2 image
- PDP60C2 price
- PDP60C2 distributor

