PJ055IC-01A

| Panel Model | PJ055IC-01A |
|---|---|
| Panel Brand | CHIMEI INNOLUX |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,5.5 inch, 1080×1920 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| PJ055IC-01A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AAS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 68.04×120.96 mm |
| Outline | 127.61×70.04 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | COG Suggest NT35565, NT35596, OTM1902, R93311 |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHIMEI INNOLUX PJ055IC-01A.
CHIMEI INNOLUX PJ055IC-01A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX PJ055IC-01A pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX PJ055IC-01A or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX PJ055IC-01A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHIMEI INNOLUX PJ055IC-01A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX PJ055IC-01A pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX PJ055IC-01A or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX PJ055IC-01A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PJ055IC-01A"
- CHIMEI INNOLUX PJ055IC-01A
- PJ055IC-01A datasheet
- PJ055IC-01A image
- PJ055IC-01A price
- PJ055IC-01A distributor

