LPM089A001A

| Panel Model | LPM089A001A |
|---|---|
| Panel Brand | JDI |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,8.9 inch, 2560×1600 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LPM089A001A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 192×120 mm |
| Outline | 197.6×129.6×3.43 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S6P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (2 ch, 4 data lanes) , 61 pins |
| Input Voltage | 1.8/3.3V (Typ.)(VDDIO/VBAT) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of JDI LPM089A001A.
JDI LPM089A001A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the JDI LPM089A001A pdf datasheet or detailed specifications of the JDI LPM089A001A or other JDI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from JDI LPM089A001A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
JDI LPM089A001A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the JDI LPM089A001A pdf datasheet or detailed specifications of the JDI LPM089A001A or other JDI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from JDI LPM089A001A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LPM089A001A"
- JDI LPM089A001A
- LPM089A001A datasheet
- LPM089A001A image
- LPM089A001A price
- LPM089A001A distributor
