LH220Q13-SC01

| Panel Model | LH220Q13-SC01 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,2.2 inch, 240×320 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LH220Q13-SC01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 33.84×45.12 mm |
| Outline | 37.84×53.62 mm |
| Surface | Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 63% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | Suggest S6D1121 |
| Signal Interface | CPU |
| Input Voltage | 2.8V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LH220Q13-SC01.
LG Display LH220Q13-SC01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH220Q13-SC01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH220Q13-SC01 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH220Q13-SC01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LH220Q13-SC01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH220Q13-SC01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH220Q13-SC01 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH220Q13-SC01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LH220Q13-SC01"
- LG Display LH220Q13-SC01
- LH220Q13-SC01 datasheet
- LH220Q13-SC01 image
- LH220Q13-SC01 price
- LH220Q13-SC01 distributor

