LW070AT013
| Panel Model | LW070AT013 |
|---|---|
| Panel Brand | ChiHsin |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LW070AT013 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 165×104×5.5 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 45% |
| Response Time | 5/11 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 3S7P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3/12/18/-7V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ChiHsin LW070AT013.
ChiHsin LW070AT013 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LW070AT013 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LW070AT013 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LW070AT013 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ChiHsin LW070AT013 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LW070AT013 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LW070AT013 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LW070AT013 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LW070AT013"
- ChiHsin LW070AT013
- LW070AT013 datasheet
- LW070AT013 image
- LW070AT013 price
- LW070AT013 distributor

